GenelTEKNOLOJİ

Zoom uygulaması tehlikeye davetiye mi?

Microsoft Office 365 kullanıcılarını hedef alan siber saldırganlar, Zoom hesapları üzerinden saldırı düzenleyerek, kurbanlarının hesaplarını bir bir ele geçiriyor.

Zoom uygulaması tehlikeye davetiye mi2

Covid-19 salgınıyla birlikte saldırılarına hız veren hacker’lar, kurbanlarını avlarına düşürmek için her yolu deniyorlar. Pandemi süresince evden çalışma sistemini kullanan ya da uzaktan bağlantı yolunu tercih eden birçok şirket, sıkça kullanılan video konferans kullanımına paralel olarak Zoom hayli popülerleşti ve milyonlarca yeni abone edindi.

Ve bu popülarite, siber saldırganlarının daha fazla dikkatini çekiyor ve saldırı düzenlerken Zoom hesaplarını kullanıyor. Özellikle de Microsoft Office 365 hesabı olanları hedef alan hacker’lar, Zoom’dan gelmiş gibi görünen bir sahte e-posta gönderiyor. Bu e-posta içeriği öyle güzel hazırlanmış oluyor ki hiçbir hata bulamıyorsunuz.

Kullanıcılar Zoom’dan geldiğini düşündüğü kusursuz e-postada verilen bağlantı adresine tıkladığında iş işten geçmiş oluyor. Kullanıcıdan Microsoft Office hesap bilgilerini isteyen hacker‘lar bu yolla bilgileri doğrudan kullanıcılardan almış oluyor.

Tepkiniz ne?

İlgili Mesajlar

1 / 4
easyComment URL is not set. Please set it in Theme Options > Post Page > Post: Comments