GÜNDEMTEKNOLOJİ

Twitter hakkında FBI soruşturma başlattı

Çarşamba günü Twitter hack’lenmesi olayı tüm dünyada şok etkisi yarattı. Bitcoin dolandırıcılarının Twitter’ı hacklediği ve ünlülerin hesaplarından tweet atarak bitcoin transferi yapılmak istenmişti. Olayla ilgili Twitter’dan henüz net bir açıklama yapılmadı ancak, son dakika gelişmesine göre FBI, devreye girerek soruşturma başlattı. FBI’ın yaptığı açıklamaya göre, Twitter’a yapılan saldırının endişe verici olduğu ve gerekli tüm incelemelerin yapıldığı belirtildi. Twitter, FBI ile soruşturma kapsamında işbirliği içerisinde olduklarını belirterek yapılan siber saldırının detaylarının incelendiğini ifade etti.

FBY tarafından yapılan açıklamaya göre, eski ABD başkanı Barack Obama ve 2020 ABD Başkan Adayı Joe Biden (eski ABD Başkan Yardımcısı) gibi siyasetçilerin ve birçok ünlü ismin hesaplarının saldırıya maruz kalmasının güvenlik açısından endişe verici olduğu belirtildi. ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının özel bir şekilde korunduğu ve bu koruma sayesinde saldırıdan etkilenmediği belirtildi.

New York Valisi Andrew Cuomo da saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, yapılan saldırının ABD demokrasisi için ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirtti. Ayrıca yaklaşan seçimlerin güvenliğini korumak için mücadele edeceklerini ifade etti.

Bitcoin dolandırıcılarının bir Twitter çalışanına yüklü miktarda para ödediği ve bu sayede Twitter çalışanının dolandırıcılara sisteme giriş yapabilmesi için yetki verdiği söylentiler arasında. Bu olayla ilgili çalışmaların titizlikle devam ettiği belirtildi.

Tepkiniz ne?

İlgili Mesajlar

1 / 3
easyComment URL is not set. Please set it in Theme Options > Post Page > Post: Comments